Press "Enter" to skip to content

Półzimowisko w Olsztynie oraz obozy na mazurach

Marta 0

Półzimowisko w Olsztynie czy letnie obozy na mazurach?

Wszyscy uwielbiamy spędzać wolny czas podczas urlopu poza domem. Każdemu należy się taki wypoczynek, z dala od zgiełku, codziennych spraw i miejscowego otoczenia. Szukamy więc miejsca, które w pełni nas zadowoli i pozwoli nam zapomnieć o wszelkich troskach. Nie jest to łatwy wybór, lecz jeśli czujemy potrzebę odpoczynku w otoczeniu majestatycznych widoków, lasów i przepięknych jezior to Mazury będą odpowiednim wyborem! Tak jest latem a co zrobić kiedy nadejdzie zima? My siedzimy w pracy a nasze pociechy mają ferie. Wtedy najlepszym wyborem będzie półzimowisko.

Co musisz wiedzieć

Skoro dorośli uwielbiają wypoczynek poza poza miastem, to z pewnością przypasuje to również młodszym pokoleniom. Naszym pociechom, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, przyda się odetchnięcie świeżym powietrzem. Czy jest lepsze miejsce niż Zielone Płuca Polski? Właśnie tam dzieciaki mogą spędzić swoje najwspanialsze chwile, wraz z rówieśnikami. Krajobraz regionu został ukształtowany około 14 000–15 000 lat temu. Znajdziemy tu mnóstwo jezior a do największych jezior należą Śniardwy, będące największym jeziorem w Polsce oraz Mamry, które jest jeziorem o największej objętości w Polsce. Najmłodsi mogą również zwiedzić wiele historycznych miejsc, między innymi Pole Bitwy – Grunwald.

Mnogość atrakcji

Oczywiście nie tylko zwiedzanie może być atrakcją. Wiele wspaniałych jezior, plaż, łąk i lasów, które mogą być świetnym miejscem na spędzenie czasu i organizowanie wielu zabaw. Mazury to także rozległe kompleksy leśne. W największym z nich, Puszczy Piskiej, niedaleko Kadzidłowa, utworzono Park Dzikich Zwierząt. To jedno z ostatnich miejsc w Polsce, w którym mamy szansę obejrzenia dzikich zwierząt w warunkach podobnych do naturalnych. Innym miejscem idealnym dla dzieciaków może być Wioska Indian! W 10-hektarowym gospodarstwie w Spytkowie obok Giżycka działa Muzeum Indian, przy którym powstała rekonstrukcja indiańskiej wioski z namiotami tipi, strzelnica indiańska i sklep z pamiątkami.

Obozy na mazurach

Jednak wyjazd rodzinny wiąże się często z dużymi kosztami oraz problemami z wyborem terminu, pasującego wszystkim członkom rodziny. Świetnym rozwiązaniem są obozy dla dzieci. Dzięki temu możemy zapewnić atrakcyjny wyjazd naszym pociechom, pod opieką wykwalifikowanej kadry, która zapewni dzieciakom, nie tylko profesjonalną opiekę ale również przeróżne atrakcje. Takie wyjazdy są dla dzieci idealną formą integracji oraz nauki. Kto z nas nie uwielbiał jeździć na obozy, poznawać nowych ludzi i zawierać wartościowe znajomości? To idealny sposób aby rozwiązać problem braku czasu na wyjazd rodzinny. Wakacje to czas odpoczynku i podróżowania. Czy nie warto więc pokazać młodszym pokoleniom piękna naszego kraju?

Półzimowskio w Olsztynie

Jeżeli nie interesuje nas oferta letnia, idealne będzie półzimowisko! Ponieważ nie tylko latem Mazury nadają się na wypoczynek! Zima tam jest równie piękna i równie atrakcyjna. Zimą na Mazurach na pewno nikt nie będzie się nudzić! Atrakcji jest naprawdę wiele, więc na pewno każdy znajdzie propozycję dla siebie. Dzieci uwielbiają spędzać aktywnie wolny czas więc ośrodki narciarskie z pewnością zapewnią im niezapomnianą zabawę na stoku. Mazurskie rzeki świetnie nadają się na spływy kajakowe nie tylko latem, ale również zimą. Bardzo rzadko pokrywa je lód, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć w kajak i cieszyć się nową przygodą na Mazurach. Oczywiście zwykłe spacery w zimowej scenerii, również mogą być świetną atrakcją. Piękne widoki z pewnością zachwycą nawet najmłodszych. Twoje dziecko zasługuje na taki wyjazd. Nie zwlekaj i zapewnij mu wspaniały wypoczynek i niezapomniane wrażenia! Googluj półzimowisko Olsztyn i sprawdź jak wiele na Ciebie czeka.